PROTETYKA

A (12)Nowoczesna protetyka to cały wachlarz rozwiązań umożliwiających odbudowę utraconych zębów w sposób całkowicie bezpieczny, ze znakomitym efektem przypominającym naturalne zęby.
W Przychodni Stomatologiczno-Implantologicznej Miladent uzupełnienie protetyczne wykonywane są przez lekarzy z wieloletnim stażem oraz przez specjalistów protetyki stomatologicznej.
Prace protetyczne wykonywane są przez laboratoria posiadające wieloletnie doświadczenie oraz wykorzystujące materiały najwyższej jakości i najnowsze rozwiązania.
Proponujemy Państwu:

PROTEZY SZKIELETOWE
Są to protezy ruchome, które uzupełniają większe braki zębowe. Rozwiązanie jest maksymalnie funkcjonalne, gdyż proteza fizjologicznie przenosi siłę żucia nie niszcząc kości wyrostka zębodołowego. Często stanowią alternatywę dla leczenia implantologicznego przy braku tylnych zębów. Protezy szkieletowe są trwałe, nie łamią się i nie pękają, zaś metal zapewnia wysoką trwałość.

  • Protezy szkieletowe standardowe – opierające się na zębach własnych pacjenta przy pomocy metalowych klamer i cierni (haczyków). Są one sprężyste, co sprzyja lepszemu utrzymaniu się na zębach, nie powodując spadania podczas jedzenia. Obecnie można je zastąpić precyzyjnymi elementami mocującymi jak zatrzaski, zasuwy. Należy wtedy okoronować własne zęby pacjenta, co daje bardzo dobry efekt kosmetyczny i większy komfort użytkowania
  • Protezy szkieletowe na zasuwach/zatrzaskach – znakomicie utrzymują się w jamie ustnej, bez widocznych klamer (haczyków), wykonywane są w połączeniu z koronami porcelanowymi. Daje to bardzo dobry efekt estetyczny.

PROTEZY AKRYLOWE OSIADAJĄCE

  • protezy częściowe
  • protezy całkowite

Służą do uzupełnienia uzębienia w przypadku rozległych braków częściowych zębów lub ich braku całkowitego. Do ich wykonania stosuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Aby zwiększyć komfort noszenia protezy, może być ona pokryta od wewnątrz miękkim tworzywem. Z upływem czasu protezy te osiadają wraz z zanikającym wyrostkiem zębodołowym, co wymaga wykonywania nowych protez przynajmniej raz na 5 lat.
Protezy zębów mogą być również ustabilizowane w ustach, jeśli zastosuje się zatrzaski połączone z implantami.

SZYNOPROTEZY
Stosowane u pacjentów z paradontozą. Są to protezy szkieletowe stabilizujące rozchwiane zęby. Takie rozwiązanie powoduje spowolnienie, a czasem wręcz zatrzymują proces utraty zębów zaatakowanych przez paradontozę. Dodatkowe elementy trzymające umieszczone są od strony wewnętrznej jamy ustnej, przez co pozostają niewidoczne.

MOSTY i KORONY 
LICÓWKI

* Drogi Pacjencie, przed wykonaniem protezy szkieletowej należy usunąć kamień i osad nazębny oraz wyleczyć próchnicę.