PROFILAKTYKA I HIGIENIZACJA

apple-15687_1920Zdrowe zęby i piękny uśmiech to podstawa wizerunku każdego z nas. Dlatego zachęcamy Państwa do regularnych wizyt kontrolnych i stosowania profilaktyki stomatologicznej.

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym Miladent pozwolą lekarzowi ocenić stan Państwa uzębienia i w razie potrzeby dobrać właściwą metodę leczenia. Co istotne, nie należy zapominać o regularnym oczyszczaniu zębów z płytki nazębnej, która odpowiada za wiele problemów natury stomatologicznej.

„Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Właściwa higiena pozwala
na eliminację przykrego zapachu z ust, zmniejsza przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.) i zapewnia uczucie świeżości. Stosowanie się do jej zasad pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości.” 

Czytaj więcej http://www.zoztargowek.waw.pl/kwartalnik_strony/48/12-13.pdf

Pamiętajmy, że im szybciej zostanie on zdiagnozowany problem stomatologiczny zostanie zdiagnozowany, tym szybciej i sprawniej można będzie go rozwiązać.


Higienizacja
Jednym z podstawowych zabiegów profilaktycznych przeprowadzanych w Przychodni Miladent jest higienizacja jamy ustnej. Przebiega ona w trzech etapach:
Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) – zabieg, podczas którego za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwamy twarde złogi kamienia nad i pod dziąsłowe. Kamień nazębny prowadzi m.in. do obniżania się i odsłaniania szyjek zębowych, co z kolei może powodować zanik kości wyrostka zębowego a w konsekwencji stopniowe rozchwianie zębów i ich wypadanie (parodontoza)

Piaskowanie – Polega na dokładnym usunięciu z powierzchni zębów osadu, płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powstałych po kawie, herbacie, papierosach itp. za pomocą tzw. piaskarki

Fluoryzacja – polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli oraz lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.

Profesjonalna higienizacja jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowia jamy ustnej. Zadbajmy o zdrowy i piękny uśmiech.