LECZENIE BEZ BÓLU

A (37)W Przychodni Stomatologiczno-Implantologicznej Miladent dysponujemy najnowocześniejszymi środkami i technologiami zapewniającym komfort naszym pacjentom. Wizyta u dentysty już nie musi kojarzyć się ze strachem i bólem. Na życzenie pacjenta możemy zastosować kilka innowacyjnych rozwiązań, by leczenie było całkowicie bezbolesne i bezstresowe.

Naszą szczególną propozycją jest ZABIEG W ZNIECZULENIU OGÓLNYM W OBECNOŚCI ANESTEZJOLOGA (tzw. sedacja głęboka) (zobacz tutaj)

Proponujemy także sedację wziewną (zobacz tutaj)

dającą znakomity efekt znieczulający i relaksujący oraz komputerowe znieczulenie QUICKSLEEPER III (zobacz tutaj)

SEDACJA GŁĘBOKA: LECZENIE BEZ STRACHU I BEZ BÓLU, W PEŁNYM KOMFORCIE

Wiele osób boi się wizyty stomatologicznej, co często doprowadza ich stan uzębienia do poważnych zaniedbań. Znakomitym rozwiązaniem dla takich osób jest leczenie w sedacji głębokiej z obecnością anestezjologa.

Pacjent podczas takiego znieczulenia może być poddany kompleksowemu leczeniu stomatologicznemu, obejmującemu wszystkie jego formy, zwłaszcza leczenie chirurgiczne i implantologiczne. Przez cały czas nie odczuwa bólu, a stres zostaje zredukowany do minimum. Co więcej , podczas zabiegów chirurgicznych pacjent otrzymuje środki przeciwobrzękowe dawkowane przez zespół anestezjologiczny, co powoduje zmniejszenie obrzęków pozabiegowych, a tym samym lepsze samopoczucie pacjenta.

Sedacja głęboka to zabieg bezpieczny przeprowadzany w obecności anestezjologa i może być wykonany zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci (zobacz tutaj), które często nie są w stanie spokojnie uczestniczyć w leczeniu tradycyjnym.

W zabiegu w sedacji głębokiej biorą udział dwa zespoły – stomatologiczny i anestezjologiczny. Oprócz dentysty i anestezjologa, na sali obecne jest też asysta stomatologiczna i wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna. Po zakończeniu zabiegu, pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanych środków. Pacjent już po godzinie po zabiegu odzyskuje pełną sprawność.

QUICKSLEEPER III

To innowacyjny system znieczulenia dla osób obawiających się momentu ukłucia.
Komputer automatycznie dozuje znieczulenie, co zapewnia bezpieczeństwo, skuteczność i przewidywalność procedur anestezjologicznych. Dzięki pomiarowi ciśnienia dynamicznego ilości wprowadzanego środka ten rodzaj znieczulenia jest zupełnie bezbolesny. Znieczulenie komputerowe ma natychmiastowe działanie. Zabieg można rozpocząć tuż po jego podaniu .

ZNIECZULENIE PODTLENKIEM AZOTU

Znieczulenie Podtlenkiem Azotu – Gazem Rozweselającym.
Niektórzy pacjenci odczuwają paniczny lęk przed leczeniem stomatologicznym. Jednak warto wiedzieć, że dzięki postępowi medycyny i farmakologii potrafimy obecnie całkowicie pokonać te nieprzyjemne doznania. W gabinetach Przychodni Miladent stosujemy nową, przyjazną i całkowicie bezpieczną metodę walki ze stresem i bólem, tj. sedację wziewną, potocznie zwaną gazem rozweselającym.

Ta mieszanina podtlenku azotu (N2O) i tlenu (O2) wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości i powoduje, że pacjent nie odczuwa strachu ani lęku. Dlatego też stosowanie gazu rozweselającego (podtlenku azotu) jest nieszkodliwą i skuteczną metodą znoszenia lęku szczególnie zalecaną dla dzieci.

Co ważne, pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności po zakończeniu zabiegu, gdyż gaz rozweselający przestaje działać już po kilku minutach od momentu wyłączenia aparatu.

Wskazania do zastosowania sedacji wziewnej N2O/O2:

 • Silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem.
 • Silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych.
 • Silny odruch wymiotny.
 • Nadpobudliwość nerwowa.
 • Długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym.

Zalecenia dla osób chcących poddać się uspokojeniu gazem rozweselającym:

 • Należy bezwzględnie przestrzegać minimum 2, a najlepiej 3-godzinnego powstrzymania się od przyjmowania pokarmów przed zabiegiem
 • Dzieci powinny przyjść z osobą dorosłą i pozostać pod nadzorem przez cały dzień po wykonanym zabiegu
 • Nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu
 • Nie zakładać ciasnych ubrań
 • Kobiety będące w ciąży muszą to bezwzględnie zgłosić
 • Według piśmiennictwa po 30 minutach od zakończenia podawania gazu można prowadzić pojazdy mechaniczne, jednak ze względu na bezpieczeństwo
 • zalecamy naszym pacjentom, aby w dniu wykonania sedacji nie prowadzili pojazdów mechanicznych

http://sedacja.pl/wstep