IMPLANTOLOGIA

A (12)Implanty dentystyczne zmieniły oblicze stomatologii w ciągu ostatnich 25 lat.
Jednak nadal stosowanie ich wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia w planowaniu, chirurgii i metodach odbudowy zęba. Lekarze Przychodni Miladent, a przede wszystkim jej założyciel lekarz stomatolog Dominik Łoś jest jednym z najlepszych specjalistów w zakresie implantologii (zobacz tutaj). Decydując się na leczenie implantologiczne w Przychodni Miladent, mogą Państwo być pewni, że jesteś w dobrych, profesjonalnych i doświadczonych rękach.

Czym jest implant dentystyczny? Implant zastępuje korzeń lub korzenie zęba. Tak jak korzenie zębów, implanty stomatologiczne są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki i nie są widoczne. Na nich lekarz implanto-protetyk odbudowuje korony zębów (części zębów widoczne w jamie ustnej), mocuje mosty lub protezy za pomocą elementów łączących. Dzięki temu zrekonstruowana szczęka lub żuchwa wygląda całkowicie naturalnie, a odtworzone zęby w najbardziej fizjologiczny sposób spełniają swoje funkcje. Implanty są wykonane z tytanu, który jest materiałem lekkim, mocnym i przede wszystkim biokompatybilny, co oznacza, że z zasady nie jest odrzucany przez organizm (98-99% implantów przyjmuje się).

Wbrew powszechnym stereotypom, warto wiedzieć, że zabieg implantacji jest zabiegiem bezpiecznych, bezbolesnym, a doświadczony chirurg przeprowadza go na tyle sprawnie, że pacjent nie odczuwa większych uciążliwości. Cały zabieg trwa średnio około 30 minut, a pacjent odzyskuje dobre samopoczucie w bardzo krótkim czasie.

natural_tooth
https://dentalimplants.com/

Obecnie ogromną popularnością cieszy się technologia „all-on-four” oraz „all-on-six”. Jest to metoda dedykowana pacjentom z całkowitym brakiem zębów, która pozwala uzupełnić uzębienie w formie niezdejmowanego mostu porcelanowego osadzonego na 4 (lub 6) implantach. Jest ona bardziej ekonomiczna dla pacjenta i daje pacjentowi ogromny komfort pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Inną formą równie funkcjonalnej odbudowy protetycznej jest wykonanie protezy osadzonej na dwóch implantach na zasadzie zatrzasków kulowych lub belki.

Przychodnia Miladent specjalizuje się w takich rekonstrukcjach.

Implanty pozwalają jeść, żuć, uśmiechać się, mówić i wyglądać zupełnie naturalnie. Poprawiają fizyczne samopoczucie. Zabieg implantacji ma więc także wymiar społeczny i psychologiczny. Co więcej, oprócz uzupełnienia utraconych zębów, implanty pomagają pacjentowi utrzymać kształt i gęstość kości szczęki. Oznacza to, że implanty wspierają również kości twarzoczaszki, a pośrednio tkanki dziąseł, policzków i ust.